Supełek

Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie jest jednostką organizacyjną wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Podmiotem prowadzącym placówkę jest Powiat Chrzanowski. Ośrodek jest placówką opiekuńczo - wychowawczą typu socjalizacyjnego dla 28 wychowanków, która zapewnia dzieciom i młodzieży całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki: całodobową, ciągłą lub okresową opiekę i wychowanie. Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia do 18 roku życia - możliwość pobytu w placówce dzieci młodszych i starszych aniżeli podany przedział wiekowy określa ustawa z dnia 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Placówka mieści się przy ulicy Marii Skłodowskiej - Curie 10 w Chrzanowie. Obszar działania placówki obejmuje teren powiatu chrzanowskiego.  

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do moich cudownych pracowników –mojego zastępcy, wychowawców, personelu administracyjnego i pomocniczego.

 

W sytuacji w której wszyscy znaleźliśmy się, a o której nie śniło się „fizjologom” chciałbym Wam bardzo podziękować.

 

Podziękować garstce wychowawców, którzy pozostali na swych stanowiskach (każdy z nas się boi o swoich bliskich) i pracują co najmniej niestandardowo po kilkanaście a może i kilkadziesiąt godzin więcej niż powinni. Dzięki Wam Ośrodek stał się jeszcze bardziej Domem. Domem z prawdziwego zdarzenia. Oprócz codziennej pracy wychowawczej spadł na Was obowiązek przeprowadzania lekcji – dziwnie jakoś tego więcej niż w  czasie kiedy dzieciaki chodziły do szkoły. Ponadto tej „sporej gromadzie” dzieci trzeba jeszcze tak zorganizować czas aby się nie nudziły i nie wymyślały różnych głupot. To wszystko Wam się udaje. Nie tylko dlatego, że macie odpowiednie kwalifikacje ale przede wszystkim dlatego, że macie OGROMNE SERCE.

Dziękuję również pozostałym pracownikom, którzy również nie bacząc na niebezpieczeństwa wykonują swoją pracę dzięki której dzieciaki mają co jeść, przebywają w czystych pomieszczeniach i pomimo różnych przeciwności czują się jak w domu a personel ma wszystkie zobowiązania administracyjne na czas.

 

                           - DZIĘKUJĘ-DZIĘKUJĘ- DZIĘKUJĘ- DZIĘKUJĘ- DZIĘKUJĘ- DZIĘKUJĘ- DZIĘKUJĘ-

 

 

                                                                                                                                  Dyrcio:)

 

A Wy drodzy wychowankowie doceńcie Waszych wychowawców. Myślę, że zwykłe „dziękuję” wystarczy.

Zima niestety od Nas odchodzi, śnieg niestety nie zawitał, więc postanowiliśmy go poszukać :) a gdzie go szukać?? Sami wiecie :) w górach.

Dzięki uprzejmości Stacji Narciarskiej Czarny Groń, gdzie otrzymaliśmy darmowe karnety na stok narciarski oraz firmie FHU „GREGOR” Wypożyczalni sprzętu narciarskiego mogliśmy skorzystać z uroków  sportu. Radości i zabawy było co nie miara. Nasz opiekun - wychowawca Pan Michał z przyjemnością pokazywał i cierpliwie uczył każdego z Naszych wychowanków. Dzięki jego wskazówkom i radom mogliśmy nauczyć się jazdy na nartach. Nauka ta nie poszła w las, ponieważ już po kilku godzinach mieliśmy odwagę i umiejętność aby wyjechać wysoko na stok i bezpiecznie z niego zjeżdżać. I od tego właśnie momentu narty stały się Naszym ulubionym sportem, dlatego  z niecierpliwością czekamy na następne wyjazdy, które nie tylko dają Nam dużo radości ale przede wszystkim uczą a przecież o to w tym wszystkim chodzi :)

Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty
Narty